Uhm!

2. ledna 2011 v 17:17 | kinixuki
8'D

Jsem stále v afektu. Možná. Možná mi to vydží ještě hodně dlouho. Dnes...jsem dohrála Final Fantasy VII. Hrála jsem to...možná jsem začala už na konci listopadu, ale kvuli pohádce jsem nějk neměla moc čas a pořádně sjem začala hrát až před vánocema. Výsledek je něco kolem 40 nahraných hodin. A byly dny, které jsem prohrála celé. Protože...ta hra si to zaslouží. Jasně grafika není nic moc, proto jsem si taky dřív myslela že to nikdy nebudu hrát a přečetla si jeden příšerný spoiler, ale je to hra z roku 1997 a to jako omluva stačí. Teď mi ani nepřijdou tak divný ty postavy. Protože...oni vypadají vtipně xD

Ale ten příběh. Nikdy jsem nehrála hru s dokonalejším příběhem. Překonalo to dokonce i mé milované TWEWY, a to jsem myslela že je to nemožné. Možná k tomu přispělo i prostředí. Důvod proč mě to tak chytlo na začátku byl start v krááásném městečku Midgar, kterému vládne jistá společnost a "my" jdeme proti ní, proto jsme vnímání tak trochu jako teroristi (v jedné části hry to přímo řeknou), což je něco co miluju, věc, na kterou si hraju když chodím venku potmě. Trochu mě odradilo, když jsem vyšla z města do téměř čistě vypadajícího fantasy světa, ale brzo jsem našla dokonalou rovnováhu mezi Midgarem a zbytkem světa *____*

A dnes všechna ta dokonalost skončila. Chtěla jsem to stihnout do konce minulého roku, včetně filmu. Když jsem 31. vytáhla na posledního bosse (respektive poslední 3+1), zjistila jsem, že tohle fakt nedávám. O osm herních hodin a dva reálné dny později a o 20 lvlů výše jsem šla an druhý pokus. Finální boss vypadal asi takhle:
"neeee, neee, nezabíjej mi hooo, prosííím  >___< ... jo! jo! rychle, léčit léčit léčit. ty vyvolej zeď ... jé! limit break! rychle rychle, útooook! summooooooon, rychle rychle, neútoč na měěěěěě... ... hej, proč nemůžu vybrat cíl? ... co to dělá? on se rozpadá? už?!"
...a takhle to bylo. Asi by se hodilo říct že souboje probíhaly formou kol a zároveň v reálném čase, takže když jsem vybírala útoky tak plynul čas.
Mimochodem, údajný legendární útok, který jsem si užila v plné síle. A smála se Jupiteru. *žvuňk* = D

Všechno jsem zakončila filmem, který sjem chtěla vidět už aspoň rok, ale někde slyšela, že bez hry se to nedá dost dobře pochopit. Nevím jestli je to pravda, protože na nic jiného než děj filmu jsem se soustředit nedokázala *___* a na konci jsem brečela jako malé děcko. Asi je to dost hloupé, ale já měla Kadaje vážně ráda. A všechno to završil Cloud ; ; ale nebudu spoilerovat. Jen chci říct že příběh hry je dokonalost sama a film je skvělá tečka.

Stáhla jsem si i komplet sbírku soundtracků! Nejoblíbenější je asi tento 8D Konec žvatlání o hře, čas na vlastní věci.


klobouk

Díky Final Fantasy jsem se dokázala plně vrátit k Rybkám, které blokovalo to, že jsem si nedokázala pořádně představit svět, ve kterém se odehrávají. On je totiž hodně podobný tomu, co je ve FF7. Obecně je tady spousta podobných věcí, ale možná kvuli tomu, že jaksi nemám vytvořený přímo ten příběh tak tady mi to vůbec nevadí. Spíš je to taková inspirace, věc, na kterou se můžu podívat když nevim jak dál. Což mi chybělo.
(<--- ten chlapík zatím nepatří do žádného příběhu, ale díky tomu klobouku se někam asi dostane xD)

Asi jsem s tim moc nehnula, spíš jsem někam přenesla všechno co mám a vyžaduje to ještě hodně hodně moc práce než to budu moct nazývat plnohodnotným příběhem.

Ale jsem šťastná! Protože posledních pár dní bylo prostě úžasných. A myslím že mi to nezkazí ani zítřek, ani ten fakt že zítra rovnou píšeme písemku, že nejspíš propadnu z matiky a ani to že jsem zapomněla udělat úkol, který sice je až na týden potom ale chtěla jsem ho udělat o prázninách.

Mám chuť kreslit fan arty. A kreslit bych měla aspoň něco, prtoože dneska jsem ještě nenakreslila nic. To je úpadek! D: nejdřív včera jenom dva papíry a dneska tohle...no co. Nakreslim všechny postavy z FF7, zapamatuju si jejich vzhled a budu fan artit fan artit a pro změnu fan artit. A seženu si dalšího někoho z Gaiy online pro koho nakreslím obrázek.

Vžuuuuum. *roztáhne křídla a odletí pryč*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tasemnice Tasemnice | Web | 2. ledna 2011 v 17:55 | Reagovat

No jestli mluvíš o úkolu z matiky, tak ten byl do 31.12.

2 kinixuki kinixuki | Web | 2. ledna 2011 v 18:39 | Reagovat

[1]: Údajně ani nebyl povinný. Ta věc na kterou jsem zapomněla já je ájina = )

3 Tasemnice Tasemnice | Web | 2. ledna 2011 v 18:42 | Reagovat

Jaký úkol z ájiny? O.o

4 kinixuki kinixuki | Web | 2. ledna 2011 v 18:54 | Reagovat

[3]: Ten, který ty už máš za sebou = 3

5 KatyRZ KatyRZ | Web | 2. ledna 2011 v 20:52 | Reagovat

Nemůžu uvěřit, že se po tolika letech a tolika novějších hrách najde někdo, kdo hraje FF :D. Já začínala u FFIX, takže to je můj nejoblíbenější díl, (je taky asi nejvíc fantasy) i když většina lidí má nejraději VII. Osmička byla kratší a desítku mám někde rozehranou na disku a prostě nemám čas to dohrát ...
A co se týče hudby ... mám v pc složku s výběrem z celé série + něco z Chrono Cross ;).

6 kinixuki kinixuki | Web | 2. ledna 2011 v 21:27 | Reagovat

[5]: xD Už nějakou dobu jsem si říkala že bych měla začít hrát Final Fantasy, ani nevím proč jsem nakonec skončila u té sedmičky. Možná za to může ten film a to, že sedmička je hratelná i na počítači xD Snažila jsem se hrát i VI přes emulátor, ale nějak mi nešel začátek. Teď...bych asi ráda všechny možná další variace VII. Což s mým nedostatkem konzolí, nedostatkem her co se dají koupit a ne zrovna přátelskými emulátory nehrozí.Takže jediné věci nad VII co mi hrozí v nejbližší době je VIII a IX = ) X se dá ještě pořád koupit, takže to bych teoreticky mohla taky...a pak už pokračovat normálně a doufat že jednou budu mít PS3...naštěstí FF je aspoň u těch ostatních dílů dostupné dokonce i u nás xD nechápu proč si vždycky oblíbím hry, které jsou nesehnatelné, případně je vůbec do Evropy nepustili ; ;

7 Yone Yone | 3. ledna 2011 v 16:59 | Reagovat

Věděla jsem o tom článku už když byl nový.. ale nedokázala jsem se přenést přez začátek, protože.. jsem měla TU náladu.

Teda... ještě stále ji mám. Já mám totiž úplně strašnou povahu. Tak hroznou, že se to ani nedá říct... X_X

Chtěla bych to hrát. O_O Moc bych chtěla... já... to je nefér! chtěla jsem to hrát už když jsem o tom před moc moc lety slyšela. (moc moc- asi 4... XD To není moc.). Achjooo.. nebudu to moct hrát ještě alespoň pár let. To je mučení!
Já nikdy nebyla hráčský typ (protože jsem nikdy neměla příležitost se dostat ke hrám), ale tohle jsem vždycky hrát chtělaaa... ungh.
Mám divnou nálau.. z toho, že neumím kreslit a mám ošklivý styl. Asi půjdu kreslit nějaké rychlé obrázky. X_X

8 kinixuki kinixuki | Web | 3. ledna 2011 v 22:20 | Reagovat

[7]: Jestli se nám povede multidenní výlet (já tomu vážně věřím! D:) nechám tě klidně chvílema hrát = )

9 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 12. ledna 2011 v 16:06 | Reagovat

Hmm, tady se můžu zmínit jen o tom obrázku a té skladbě, jelikož . hry nejsou můj šálek.xD
Žjó, asi se nemusím vyjadřovat k tomu preciznímu stínování a záhybům, ale ten klobouk, to je lahoda.:3 MŇam, je moc hezký.^^
A k té skladbě: Ta je taky pěkná, ale jak mám plnou hlavu "po pi po pi po po pi póó!" Tak mi to nějak narušuje můj systém.xD (Systém=klácení hlavy ze strany na stranu a odříkávání "po pi po".XD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama